+38 (063) 788-81-37

Укр
UAH

Правила етикету подарунків

Правила етикету подарунків створені для того, щоб підказати нам, як не помилитися з вибором та порадувати рідних та друзів приємним та доречним презентом. Розглянемо деякі з них, щоб ваші подарунки асоціювалися лише з теплими спо-гадами та позитивними емоціями.

У Франції я почула чудову фразу: «Маленькі подарунки підтримують велику дружбу». Подарунки-компліменти є невеликими, скромними презентами, які ні до чого не зобовʼязують, але, разом з цим, висловлюють подяку або симпатію.

Якщо вас запрошують на домашню вечерю в колі рідних або друзів, то, відповідно до сучасного етикету, не заборонено поцікавитися у господині чи господаря вечора, що принести до столу. Але як бути, якщо у відповідь чуєте скромне «нічого не потрібно»? У такому випадку можете вручити особистий подарунок, яким господар вечора зможе насолодитись на самоті. 

Важливе правило, про яке завжди потрібно пам'ятати: подарунок не варто купувати дорогою в гості або у день зустрічі. Швидше за все, обмеження у часі призведе до обмежень у виборі, а може, навіть, і до запізнення. Подбайте про це заздалегідь.

Який подарунок-комплімент обрати?

- Солодощі за смаком. Віддавайте перевагу незвичним авторським десертам або унікальним солодощам ручної роботи. Важливо, щоб ваш вибір збігався зі смаками сторони, що приймає подарунок.

- Красивий букет замість тисячі слів. Квіти завжди залишаються відмінним вибором для будь-якої події. Інтернет-магазини та on-line сервіси доставки суттєво полегшують вибір та допомагають легко здивувати близьку людину. Згідно з етикетом, якщо ви даруєте квіти, то потрібно подбати ще й про вазу. Якщо немає такої можливості, то рекомендую вибирати букети в коробках.

- Пляшка гарного вина. Хороше вино — чудовий варіант подарунка на звану, домашню вечерю. Якщо ви знаєте смаки сторони, що приймає, то вибір вина не буде важким. Але що слід робити з пляшкою: подати її до столу чи залишити собі? Якщо подарунок не призначений для поповнення вашої елітної енотеки, я раджу подати вино гостям, щоб ситуація не виглядала так, ніби вино вам не сподобалося.

- Подарунковий сертифікат. Якщо вам достеменно не відомі вподобання одержувача подарунка, то ви можете розглянути у якості подарунка сертифікат. Наприклад, якщо ви хочете подарувати емоції щастя, до яких можна доторкнутися, то сертифікат Nai Lu-na для  придбання бездоганного вбрання стане ідеальним рішенням.

Основні правила дарування та отримання подарунків

- У момент дарування варто говорити щирі слова поваги чи теплі побажання. З погляду хороших манер неправильно вручати подарунок мовчки або пробурмотівши: «Тут щось для тебе». Намагайтеся заздалегідь підготувати невелику промову, але не читайте її з записки. Сам подарунок краще вийняти з пакета, хоч би яким красивим і святковим він не був.

- Презент вручається, перш ніж гості запрошуються до столу. А тепер одна дуже цікава деталь на випадок коли подарунок вручає пара. Якщо гості та господарі вже знайомі один з одним, то чоловік дарує подарунок жінці, а жінка – чоловікові. Однак якщо це свято вашої знайомої, яка не знає чоловіка, що супроводжує вас, то подарунок вручаєте ви самі.

- Мистецтво приймати подарунки полягає в тому, щоб не ставити у незручне становище тих, хто прийшов без подарунка. Просто додайте до слів подяки фразу «Я обов'язково відкрию це пізніше». 

- Нечемно питати у господарів, чи сподобався подарунок. Господиня сама знайде час подякувати гостям та оцінити презент. Цілком можливо, що подяка буде висловлена ​​скромним презентом у відповідь зі словами вдячності.

На що звернути увагу при виборі подарунків

Враховуйте смаки та вподобання. Перше і найголовніше — завжди враховуйте інтереси одержувача подарунка. Подарунок має бути відображенням його смаків, хобі та захоплень. Будьте уважні до деталей. Дрібниці можуть надати звичайному подарунку “вау-ефекту”. Оберіть елегантну упаковку, додайте лаконічний бантик, доповніть маленькими прикрасами.  Пам'ятайте про персоналізацію. Розгляньте можливість кастомізації (нанесення імені, важливої дати чи особистого послання) або згадайте про щось особливе для одержувача та використайте цю інформацію для створення незабутнього подарунка. Не забувайте про важливість побажань. Продемонструйте свою любов чи повагу через слова вітання, а коли ви вручили або отримали подарунок, не забудьте висловити свою вдячність за теплі почуття, які ви отримали.


Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете підібрати доречний подарунок і вручити його найкращим чином. Головне, будьте щирими, не вимагайте миттєвої захопленої реакції та обдаруйте господаря будинку приємними, теплими словами на його адресу. Спілкуйтеся серцем і не забувайте — найкращий подарунок — це той, що йде від  душі.


Artboard 4