Розбираємо дрес-код Business casual
Світ змінюється, як і правила, які він диктує. Мода на комфорт і бажання самовиразитися подарували нам дрес-код Business casual — дрес-код, що дозволяє вийти за рамки суворих офісних канонів у одязі та проявити власний стиль. Але, хочу зазначити, що тут важливо не переходити границі допустимих вольностей і все ж дотримуватися законів ділового стилю.
Правильний Business casual виглядає доречно в офісі, елегантно і зібрано, але, завдяки розслабленості повсякденних елементів, не надто офіційно. Особливості дрес-коду залежать від компанії, у якій ви працюєте і посади, яку ви займаєте. Це самобутній діловий шик, що не терпить неохайності, але дозволяє комфорт, невимушеність, розслабленість та свободу від вимогливого офісного стилю. Він дає можливість підкреслити свої індивідуальність та смак.
У сучасному світі кількість прихильників Business casual зростає в геометричній прогресії: здебільшого це менеджери, корпоративні співробітники, молоді підприємці, люди творчих професій. Його успішно задіюють і поза офісом: адже надзвичайно виграшно почуватися комфортно, впевнено і самобутньо, при цьому транслюючи світу свою витонченість, зібраність та успішність.
Діловий неформальний стиль ще називають "вільна п'ятниця": п'ятниця в офісі, коли ти маєш свободу проявити індивідуальність в образі. Як же дотримуватися бездоганності дрес-коду Business casual? У ньому обов'язково є місце неформальності, розслабленості, але недбалості він не потерпить. Предмети повсякденного одягу в діловому гардеробі потребують серйозного підходу до вибору якості речей, іх складу і крою. Тут важливо прискіпливо ставитися до поєднань кольорів і фактур, вибору аксесуарів, комбінуючи їх таким чином, щоб презентувати себе як ділову елегантну людину.
Business casual — єдиний дрес-код, що дозволяє джинси і трикотаж, мінімальне вкраплення спортивного, продуману багатошаровість в одязі. Але, ясна річ, заношені джинси, кольорові в'язані речі і пляжні сандалі — це не про Business casual. Обирайте речі високої якості, дотримуйтеся правильної структури образу.
Приклади одягу Business casual для чоловіків: костюм без краватки (прийнятним буде розстібнутий верхній ґудзик сорочки), джинси з гольфом чи поло, із взуття, як варіант — лаконічні кросівки.
Для жінок: не надто формальний костюм, модна сукня, брюки з топом, взуття — будь яке, крім спортивного чи надто задекорованого.
❌Табу дрес-коду "вільна п'ятниця":
❌пошарпані чи з бахромою джинси;
❌м'ятий одяг;
❌міні-спідниці та міні-шорти;
❌футболки з написами та лозунгами;
❌об'ємний трикотаж;
❌майки і комбінації;
❌короткі (вище талії) а також прозорі топи;
❌хайкінгові черевики та бігові кросівки;
капці і сандалі.
Іще декілька ремарок щодо взуттєвого гардеробу: таке сезонне взуття, як чоботи, в офісі замінюють на туфлі, із літнього взуття перевагу віддавайте парам із закритим носком.
Діловий неформальний стиль прийнятний в офісах, де немає суворого дрес-коду, а також в офіційних установах. Ми з'ясували, що "вільна п'ятниця" дарує певну свободу, але не є приводом вдягатися недбало, натомість надає шанс підкреслити свою неповторність та смак. І, дозвольте нагадати: обираючи вбрання на день, ми обираємо настрій і стиль поведінки.